Jsme profesionální firma zabývající se situací všech ztracených autoklíčů.

Autoklíč

Autoklíč je zařízení, které slouží k nastartování vozu a bezdrátovému ovládání zamykání a odemykání vozidla. Většina moderních autoklíčů využívá technologii bezdrátového přenosu signálu pomocí rádiových vln nebo infračerveného záření.

Autoklíč
KRYT AUTOKLÍČE HORNÍ ČÁST OBALU AUTOKLÍČE MIKROSPÍNAČ ELEKTRONIKA AUTOKLÍČE BATERIE MÍSTO PRO ULOŽENÍ BATERIE OBAL IMOBILIZÉR HLAVA AUTOKLÍČE

Jak funguje autoklíč

K nastartování automobilu je zapotřebí mechanický klíč, který se zasune do spínací skříňky (moderní automobily mají startování na tlačítko - úkon vložení klíče do spínací skříňky se změnil na komfortnější úkon a to jen kliknout) a po otočení klíče se do kroužku okolo spínací skříňky dostane takové množství el. energie, které je dostačující na vybuzení imobilizéru v klíčku a následném zjištění, jestli je konkrétní použitý klíč k nastartování automobilu zároveň i uložen v motorové jednotce. Pokud tento konkrétní klíč je nahrán v motorové jednotce, auto se nastartuje.

Do roku 1996 plnil funkci jen mechanického bezpečnostního prvku. Od roku 1996 se do klíče přidal transpondér (imobilizér, čip), který má většinou tvar skleněného válečku, černé malé kostičky nebo je integrovaný na základní desce spolu s dálkovým ovládáním.

Mechanický vs. bezkontaktní autoklíč

Baterie v mechanickém klíčku slouží k funkci dálkového otevírání dveří (pokud máme kliček, kterým otáčíme ve spínací skříňce). Baterie v klíčku v tomto případě nemá vliv na startování, jelikož neslouží k napájení imobilizéru.

Baterie v klíčku pro keyless / kessy / bezkontaktní klíček slouží pro napájení dálkového ovládání, ale i pro imobilizér (energie v tomto případě slouží pro delší dosah imobilizéru, proto můžeme mít tento druh klíče i v kapse). V případě, že se vám vybije baterie v klíčku, je pořád tento chytrý klíč plně připraven automobil otevřít (zámek je většinou schovaný pod krytkou) a to planžetou schovanou v klíčku - nabízí tedy i mechanické otevření automobilu. V manuálu naleznete pokyny, jak nastartovat vybitým klíčkem automobil, ale většinou to funguje tak, že vybitý klíč přiložíte na určené místo (vždy je specificky označeno) a stisknete startovací tlačítko.